Zespoły taneczne Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza zakończyły wczoraj rok artystyczny koncertem tańca. W trzech zespołach pracuje 320 tancerek i tancerzy pod fachowym okiem czterech instruktorek. Scena przy Kolejowej 1 w Krośnie gości również zespoły taneczne na festiwalach, konkursach i przeglądach. W czasie INTERMEDIUM wystąpiło ponad 900 wykonanwców, a poniżej podajemy wyniki ogłoszone przez jury.
IX Ogólnopolski Festiwal Tańca INTERMEDIUM – Formy Nowoczesne w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza
Jury obradowało w składzie: Monika Foster – Kraków, Dominika Machnik- Kraków, Angelika Sochacka – Rzeszów
po obejrzeniu 13 prezentacji zespołowych, 18 prezentacji solo i 21 duetów w trzech kategoriach wiekowych przyznało
w kategorii 7 - 11 lat – zespoły
I miejsce -Zespół Taneczny BIEDRONECZKI - Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
II miejsce – Zespół Taneczny FUNKY GROUP – Stowarzyszenie Armmagedon w Strzyżowie
w kategorii 7 - 11 lat – duet
I miejsce – Nikola Ciupa, Karolina Karol – Jedlicze
II miejsce –Milena Pas, Ania Malec – Strzyżów
III miejsce – Natalia Rychlicka, Milena Wiech - Krosno
w kategorii 12 - 15 lat – zespoły
I miejsce - Zespół Taneczny R-REVOLUTION - Jasielski Dom Kultury w Jaśle
II miejsce - Zespół Taneczny ROZTAŃCZONA PACZKA - Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
III miejsce – Zespół Taneczny FLOW DANCE I – Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
w kategorii 12 - 15 lat – solo
I miejsce - Oliwia Górniak - Jasło
II miejsce – Wiktoria Jordanek - Kęty
III miejsce – Sonia Duilovska - Krosno
w kategorii 12 - 15 lat – duet
I miejsce - Wiktoria Jordanek, Adrianna Słonka - Kęty
II miejsce – Oliwia Górniak, Ewa Tuchowska - Jasło
III miejsce – Natalia Baran, Julita Koś – Jasło
Wyróżnienie – Alicja Moskwa, Julia Wójcik – Strzyżów
W kategorii zespołów pow. 15 lat
I miejsce - Zespół Taneczny RIDERS DANCE CREW – Emez Dance Michał Samborski - Rzeszów
II miejsce - Zespół Taneczny SZASSE - Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
III miejsce – Zespół Taneczny SCREAM – Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
w kategorii pow. 15 lat – solo
I miejsce – Dobromiła Sochacka - Jedlicze
II miejsce – Justyna Węgrzyn – Jasło
III miejsce – Patrycja Kudroń - Jedlicze
Wyróżnienie – Sandra Bielak – Dębica
w kategorii pow. 15 lat – duet
I miejsce - Aleksandra Tomkiewicz, Sandra Ziomek - Jedlicze
II miejsce – Oliwia Baran, Justyna Węgrzyn – Jasło
III miejsce – Kinga Urban, Dominika Błasik - Jedlicze
Wyróżnienie – Sandra Bielak, Wiktoria Bała – Dębica
W drugim dniu festiwalu, po obejrzeniu 38 prezentacji zespołowych, 39 prezentacji solo i 12 duetów w trzech kategoriach wiekowych jury postanowiło przyznać
w kategorii 7 - 11 lat – zespoły
I miejsce - Zespół Taneczny Gracja – Zespoł Placówek Oświatowych w Łańcucie
II miejsce – Zespół Taneczny FAME-IKI – Szkoła Tańca FAME w Dębicy
III miejsce - Zespół Taneczny BODIES – Vel'ky Saris - Słowacja
Wyróżnienie – Zespół Taneczny MINI ŻABKI – Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku
w kategorii 7 - 11 lat – solo
I miejsce – Iga Cieśla – Łańcut
II miejsce – Zuzanna Fit - Lublin
III miejsce – Nikola Sowa – Łańcut
Aniela Wojnar - Krosno
Wyróżnienie – Marharyta Kaliuzhna - Lublin
Kalina Kamieniecka - Lublin
w kategorii 7 - 11 lat – duet
I miejsce – Weronika Konieczny, Wiktoria Konieczny - Dębica
II miejsce – Rozalia Stropek, Wiktoria Decowska – Łańcut
Wyróżnienie – Julia Barańska, Michał Grochmal - Krosno
w kategorii 12 - 15 lat – zespoły
I miejsce - Zespół Taneczny GRACJA - Zespoł Placówek Oświatowych w Łańcucie
II miejsce - Zespół Taneczny ARABESKA CLASSIC – Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
II miejsce - Zespół Taneczny ART DANCE gr. reprezentacyjna – Rzeszowski Dom Kultury
III miejsce - Zespół Taneczny ARABESKA JUNIOR – Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
Wyróżnienie – Zespół Taneczny KLAPS – Rzeszowski Dom Kultury
Teatr Tańca AleToNic – Adepci – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
w kategorii 12 - 15 lat – solo
I miejsce - Wanessa Bednarz – Rzeszów
II miejsce – Ola Barłoga - Łańcut
III miejsce - Wiktor Lewandowski – Lublin
III miejsce – Julia Gołębiowska – Sandomierz
Wyróżnienie – Julia Jasińska – Krosno
Gabriela Rączka – Łańcut
Kornelia Kaczmarczyk – Rzeszów
w kategorii 12 - 15 lat – duet
I miejsce – Laura Janik, Olga Sychta - Łańcut
II miejsce - Natalia Palko, Daria Strzępek - Przemyśl
III miejsce – Jagoda Markowicz, Pola Urbanek - Krosno
w kategorii pow. 15 lat:
I miejsce - Zespół Taneczny GRACJA - Zespoł Placówek Oświatowych w Łańcucie
II miejsce - Zespół Taneczny ARABESKA ART – Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
II miejsce - Zespół Tańca Współczesnego STRECZ – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
III miejsce - Teatr Tańca AleToNic – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
Wyróżnienie – Formacja Taneczna DANCE MANIA – Sandomierskie Centrum Kultury
Akademia Tańca Jazzowego SensDance – Spółdzielczy Osiedlowy Dom Kultury "Nowe Miasto" w Rzeszowie
w kategorii pow. 15 lat – solo
I miejsce – Monika Godek - Krosno
II miejsce – Kamila Jawor - Krosno
II miejsce – Maja Szelc – Krosno
III miejsce – Kinga Kucharska - Mielec
III miejsce – Agata Sus - Lublin
Wyróżnienie – Natalia Hałata – Mielec
w kategorii pow. 15 lat – duet
I miejsce – Anastazja Panasiuk, Aleksandra Półchłopek - Krosno
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Julia Gołębiowska, Weronika Maruszak - Sandomierz
W czasie Dni Krosna - Miasta Szkła na scenie RCKP swoje popisy prezentowały mażoretki, które po zakończeniu konkursu, prowadzone przez Miejską Górniczą Orkiestrę Miejską, pochodem przeszły z Kolejowej do krośnieńskiego rynku.
W IV Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Mażoretkowych „MAJORKI”, 9 czerwca 2019 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, Jury w składzie ANNA RÓŻAŃSKA, WIESŁAW WOJNAR i GRZEGORZ MATUSZEK postanowiło przyznać następujące nagrody :
w kategorii – Kadetki : do 11 lat
I miejsce: Mażoretki SUNHINE MINI Gminny Ośrodek Kultury w Besku
II miejsce: Mażoretki VIVID Ochotnicza Straż Pożarna w Jaćmierzu
III miejsce : Mażoretki IMPULS Gminny Ośrdoek Kultury w Sanoku
w kategorii - Juniorki : 12 – 15 lat
I miejsce: Mażoretki JUPITER Dom Kultury w Pilźnie
II miejsce: Mażoretki VIVID Ochotnicza Straż Pożarna w Jaćmierzu
III miejsce: Mażoretki SILVER Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim
III miejsce ex aequo: Mażoretki SUNHINE JUNIOR Gminny Ośrodek Kultury w Besku
w kategorii – Seniorki: pow. 15 lat
I miejsce: Mażoretki JUPITER Dom Kultury w Pilźnie
II miejsce: Mażoretki SUNHINE SENIOR Gminny Ośrodek Kultury w Besku
III miejsce: Mażoretki ROSSA Gminne Centrum Kultury i Czytelnia w Szerzynach
Wszytkim dziękujemy za udział w Festiwalu INTERMEDIUM i przeglądzie MAJORKI. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.