Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 6ee0712736bab121206ffcbd4af52bdd
top news port info kali mstr galp inwe
Banner NHEF.jpg 3d77f7c3b2abb2adf343c17e5803d79f
NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA DLA CHÓRU ECHO
06.07.2020 Małgorzata Baranowska-Mika

Marszałek Województwa Podkarpackiego przyznał nagrody "Artystyczny Znak Podkarpacia". Wśród laureatów znalazł się Chór Mieszany "Echo".

W sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego odbyła się we wtorek 30 czerwca gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego pn. "Artystyczny Znak Podkarpacia".

DYPLOM   zdjęcie z uroczystości

Chór Mieszany "Echo" działający przy Zarządzie Oddziału ZNP i RCKP w Krośnie otrzymał nagrodę w dziedzinie upowszechniania muzyki chóralnej. Jego dyrygnetem jest Mariola Rybczak. Chór świętuje w bieżącym roku jubileusz 75-lecia pracy artystycznej.

- Swój dorobek artystyczny: utwory patriotyczne, pieśni sakralne, kolędy i pastorałki, prezentuje w kraju, zdobywając m.in. Srebrny Dyplom w Przeglądzie Chórów podczas XIII. Międzynarodowego Festiwalu Chórów Gaude Cantem im. Kazimierza Fobera w Bielsku Białej w 2017 roku. Laureat Złotego Dyplomu na VIII. Międzynarodowym Festiwalu Chórów na Węgrzech w 2014 roku i III. miejsca podczas XXV. edycji Bałkańskiego Festiwalu Folkowego w bułgarskiej Warnie w 2019 roku - czytamy w uzasadnieniu.

Wnioskodawcą nagrody była Dorota Cząstka, dyrektor Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Chór reprezentował na dzisiejszej uroczystości Andrzej Bartosik.

Serdecznie gratulujemy!

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się