Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 4fa1785793f6ce9fa0f306cf67bb6bd4
top news port info kali mstr galp inwe
Banner NHEF.jpg 278da948d749ee743555e5827204cb7a
BAJKOWA SCENA - „PRZYGODY MIESZKA I” TEATRZYKU BLASZANY BĘBENEK
08.07.2020 Małgorzata Baranowska-Mika

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza dzieci 9 lipca 2020 o godzinie 18.00 na spektakl PRZYGODY MIESZKA I Teatrzyku BLASZANY BĘBENEK, który prezentowany będzie na parkingu RCKP od strony ul. Czuchry lub na scenie głównej. Obowiązują bezpłatne wejściówki, a ilość miejsc jest ograniczona zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jest to spektakl, który w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów. Ukazuje jak wyglądał początek naszego państwa. Jest to historia Siemomysła władcy Polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy, aby mogło powstać wielkie państwo, jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród, którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego giermka, aby poznał jakie zamiary ma ten okrutnik. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki pomocnikowi osiąga swój cel i tworzy Państwo Polan.
W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się kurtynę imitującą cztery różne pomieszczenia, cztery piosenki zaśpiewane na żywo, taniec i zabawy z aktorami. Dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i poprzez zabawę uczyć się historii.
Jest to swobodna interpretacja prawdziwych zdarzeń tak, aby były przystępne dla dzieci.
Postaci: Siemomysł, Mieszko I, Czestława, Śmieszna wiedźma, germański książe Geron, Wieśniak, Biskup
Czas trwania: 40 minut

Bezpłatne wejściówki do odebrania:
➜ w kasie biletowej RCKP: poniedziałek - piątek 9.00-17.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
➜ online: https://app.evenea.pl/event/840865-11/ 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się