Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 9c8f3bfcf97a1795185f831c3a8bd00c
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg 338bbcd0d4fdec943034f1db443281cf
projekt Agnieszka Kaszczyszyn
KOLOROWE LATO w RCKP i w artKinie
02.07.2019 Małgorzata Baranowska-Mika

W wakacyjnym programie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza przypomnijmy o cyklach poza naszą siedzibą przy Kolejowej 1:

Letnie Koncerty w Świątyniach - wspaniali muzycy w pięciu odsłonach koncertów organowych i kameralnych w kościołach krośnieńskiej strarówki. Korzystamy z gościny Bazyliki Mniejszej, kościoła oo. Franciszkanów i kościoła oo. Kapucynów

http://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1-729-letnie_koncerty_w_swiatyniach.html

Smyczki na Wojciechu - letnie koncerty kameralne w zabytkowym kościele pod wezwaniem św. Wojciecha

http://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1-744-smyczki_na_wojciechu_cracow_guitar.html

Wjazd Króla - cykliczne wydarzenie przypominające władców, którzy zawitali do Krosna. Działania obejmują cały kompleks krośnieńskiej starówki. Imprezie towarzyszą warsztaty przygotowujące działania aktorskie, kostiumy, konkursy, zawody, żywe obrazy, pochody, niespodzianki

Wjazd Króla: http://www.rckp.krosno.pl/strona-692-wjazd_krola_2019.html

Warsztaty aktorskie z Teatrem PAPAHEMA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKQvB0pAHH38jrY7pFxiNexJlV2xeDDGsxs1pLhu2V-Ya71g/viewform

Konkurs na stylizację: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYG2hluRAQS5cuIA0CxlL4_eVzN3N-aBVqpBxrw82yOKMuKg/viewform

Najmłodszych Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do hallu na parterze przy Kolejowej 1 do Manufaktury Wyobraźni i do Ogródka Jordanowskiego na Letnią Przygodę - na gry, zabawy, konkursy i plenerowe spektakle.

http://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1-742-regionalne_centrum_kultur_pogranicza.html

http://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1-738-manufaktura_wyobrazni_czyli_pomysl_na.html

Specjalną ofertę wakacyjną przygotowało na Bieszczadzkiej 1 artKino. I tak w letnim klimacie dzieci zapraszamy na:

Familijny film przygodowy Manu. Bądź sobą! Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival. Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

Na animowany film przygodowy Sekretne życie zwierzaków domowych 2. Drugą część wielkiego przeboju „Sekretne życie zwierzaków domowych". Pierwsza część cieszyła się na całym świecie gigantyczną popularnością, ściągając do kin tłumy widzów. Zachwytu nie kryli także krytycy filmowi.
Poznamy dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które, gdy tylko zamykamy drzwi, wychodząc do szkół i pracy, prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie.

Na animowaną komedię Agent Kot. Marnie mieszka ze swoją właścicielką, Rosalinde, która spełnia wszystkie zachcianki rozpieszczonej pupilki. Kotka nigdy nie była poza domem. Prawdziwy świat zna tylko z ekranu telewizora, a konkretnie z ulubionego serialu kryminalnego. Pewnego dnia w domu pojawia się brat Rosalinde, Paul, który wabi Marnie do pudełka, obiecując jej udział w tajnej misji. Podekscytowana kotka korzysta z okazji i... ląduje samotnie na opuszczonym skrzyżowaniu. Na drodze poznaje nieśmiałego psa Elvisa, przebranego za zebrę osła Antona oraz neurotycznego koguta Eggberta. Wspólnie porywają czerwoną furgonetkę. Zaczyna się przygoda!

Na letni kinowy wieczór artKino proponuje lekką komedię Oszustki. Najpierw była „Opowieść do poduszki” (1964, reż. Ralph Levy), z Davidem Nivenem i Marlonem Brando. Potem „Parszywe dranie” (1988, reż. Frank Oz), z Michaelem Cainem i Stevem Martinem. Oba te filmy to dziś klasyka komedii. A teraz, po raz trzeci, do tematu oszukiwania bogatych przez mniej zamożnych, za to uroczych i sprytnych, podszedł Chris Addison, doświadczony brytyjski twórca telewizyjny i aktor komediowy, debiutujący jako reżyser na dużym ekranie. Jego „Oszustki” odwracają klasyczny schemat – tym razem to kobiety, w które wcielają się Anne Hathaway („Interstellar”, „Praktykant”, „Diabeł ubiera się u Prady”) i Rebel Wilson („Pitch Perfect”, „Druhny”) rywalizują o względy młodego milionera. – W prawdziwym życiu nigdy nikogo nie oszukałam – mówiła Wilson, znana przede wszystkim z kapitalnego występu w „Druhnach”. – Dokonałam tego dopiero w filmie. Nasz film to opowieść o pewnej oszustce – kobiecie z klasą, granej przez Anne Hathaway, którą los styka z oszustką o wiele skromniej sytuowaną. I obie mocno dokazują na południu Francji. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp pamiętany z „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Program artKina: http://www.rckp.krosno.pl/strona-373-repertuar.html

Serdecznie zapraszamy na Kolejową 1 do RCKP i Bieszczadzką 1 do artKina. Do Ogródka Jordanowskiego, na krośnieński rynek, na koncerty, spektakle, zabawy, warsztaty i inscenizacje.

Na zakończenie lata oczywiście Karpackie Klimaty (23-25 sierpnia 2019). 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się