Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png c2eb52cc776333393d6ea0bcb7b16d98
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg 96e97a34912b7f4c99009a6074091b61
projekt Aga Kaszczyszyn
LETNI PODWIECZOREK
08.07.2019 Małgorzata Baranowska-Mika

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza 21 lipca i 11 sierpnia na krośnieński rynek. Dwa spotkania w ramach Letniego Podwieczorku będą okazją do twórczego odpoczynku - spotkania artystów, malarzy, animatorów, muzyków, akrobatów i cyrkowców.

Mały plener malarski
Kamienice krośnieńskiego rynku to wyjątkowo wdzięczny temat. Mówi się, że mają niemniej uroku niż kamienice o wiele większego od Krosna Krakowa, przyciągają spojrzenia mieszkańców i turystów. Widziane oczami artystów malarzy - zachwycają, widziane oczami najmłodszych - rozczulają.

W lipcu tematem małego pleneru malarskiego będzie połączenie architektury krośnieńskiego rynku i ludzi, których można na nim spotkać: muzycy Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej w Krośnie z pewnością przyciągną wzrok publiczności i portretujących ich artystów. Tematem przewodnim sierpniowego pleneru będą artyści kuglarze, akrobaci, cyrkowcy. Grupa Locomotora znajdzie radę na brak inwencji i pomysłów, pozując na szczudłach prawie tak wysokich jak piętro kamienicy, strojąc miny i zaczepiając przechodniów i malujących. Do udziału w plenerach zapraszamy najmłodszych, ale mile widziany jest też udział profesjonalnych artystów. Sztuka - pod każdą postacią - relaksuje, warto więc zająć miejsce przy sztalugach lub na wygodnym leżaczku.

Koncert Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej
Miejska Górnicza Orkiestra Dęta w Krośnie powstała w 1946 roku przy Kopalnictwie Naftowym. Od tamtego czasu nieprzerwanie towarzyszu Krosnu i jego mieszkańcom. Od 2006 roku muzycy grają pod nazwą Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej pod opieką Prezydenta Miasta Krosna i Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. W lipcu - pod batutą Wiesława Wojnara - orkiestra da kolejny koncert, tym razem wśród publiczności na płycie rynku.

Kolorowe ptaki
Akcja plastyczna Fundacji dla Sztuki skierowana do wszystkich grup wiekowych, a szczególnie do dzieci. Uczestnicy akcji otrzymają wycięte z tektury duże sylwetki ptaków, które będą mieli za zadanie pokolorować, używając farby, kolorowej folii, kredek czy pisaków. Kolorowe ptaki - efekty prac - będą przez kilka dni prezentowane w formie przestrzennej (ekspozycja przestrzenna pod dachem studni).

Grupa Locomotora
Jesteśmy treścią każdego wydarzenia - tak mówią o sobie i swoich działaniach członkowie grupy Locomotora. Co to oznacza w praktyce? Tu nie ma szablonu. Artyści mają realny wpływ na to, co się dzieje na scenie, a każdy z widzów… też może wziąć udział w zabawie. Stąd motywem przewodnim każdego spektaklu LOCOMOTORY jest coś więcej niż chęć prezentacji „kolejnego nudnego przedstawienia” - ale człowiek i jego pasja. Ze swoimi występami przez ostatnie 15 lat zwiedzili praktycznie całą Polskę. Występowali też w kilku krajach europejskich oraz w bardziej egzotycznych lokalizacjach, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman czy też Arabia Saudyjska. Zespół tworzą profesjonaliści w swoich dziedzinach: cyrkowcy, szczudlarze, tancerze, performerzy, aktorzy, ale przede wszystkim ludzie z wyjątkową pasją, jaką jest sztuka. Zaangażowanie i pasja artystów gwarantują fenomenalne pokazy oraz uśmiech na twarzach widzów. A to jest dla nich najważniejsze.

Amore, czyli Retro Cyrk
To 30 minut doskonałej zabawy, która przeniesie publiczność do Paryża lat 20. ubiegłego wieku. Krótka, ale jakże romantyczna, historia będzie okazją do zademonstrowania umiejętności cyrkowych artystów. W trakcie spektaklu widzowie zobaczą pokazy szczudlarzy, akrobatów i żonglerów, a to wszystko przy specjalnie dobranej muzyce.

projekt Aga Kaszczyszyn


* Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapewniamy powody do radości i materiały (dorośli mile widziani z własnymi sztalugami/płótnami/farbami). Obowiązują wyśmienite humory i trzymanie kciuków za pogodę sprzyjającą działaniom w plenerze. W przypadku deszczu, zimna, gradu, porywów wiatru i burz wydarzenie nie odbędzie się.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się