Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 3141dc5f31cfda74ec00d75879894d95
top news port info kali mstr galp inwe
Banner NHEF.jpg c46b28cca672626d72f4f4998d1dd6c7
KONCERT NOWOROCZNY „KARNAWAŁ ZE SWINGIEM”
14.01.2020 Małgorzata Baranowska-Mika

Po świętach nie może zabraknąć dobrej muzyki, zatem do długiej listy noworocznych postanowień (tych, które zostaną zrealizowane) warto dopisać udział w koncercie noworocznym Studia Piosenki SWING. Na scenie „Karnawał na Swingiem” i zaproszonymi gośćmi.

projekt Joanna Topolska-Uliasz

Studio Piosenki SWING działa od kilkunastu lat i wykształciło wielu adeptów sztuki wokalnej. Rozpiętość wiekowa uczestników zajęć jest bardzo duża. Najmłodsi mają po 7 lat, najstarsi są już studentami, absolwentami, ludźmi pracy. Sami współorganizują koncerty. A od kilku lat występują z sekcją instrumentalną.
Zajęcia swingujacych wokalistów mają na celu rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych. Obejmują nauczanie poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją, właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobierany jest z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Mają oni wiele okazji do publicznych wystąpień. Wspólpraca z muzykami i zespołami instrumentalnymi umożliwia udział w koncertach, które przyciagaja rzesze publiczności.
Historia powstania KTT „Gracja” zaczyna się w 1986 roku, w Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie. W tym czasie w szkole nie były prowadzone zajęcia tańca towarzyskiego, a w Krośnie istniał tylko jeden klub tańca towarzyskiego „Okrąglak” w którym ćwiczyło kilka par młodzieżowych i dorosłych. Trenerem klubu była Lucyna Durał (sic!).
I tak historia zatoczyła koło. Wokaliści Studia Piosenki SWING, pracujący pod czujnym okiem i uchem Lucyny Durał, pojawią się na scenie z podopiecznymi państwa Orszulaków.
Gracja jest Klubem Tańca Towarzyskiego, w którym dzieci i dorośli mogą realizować swoje marzenia o tańcu. Poznają tańce latynoamerykańskie i standardowe. Mogą wykazać się umiejętnościami tanecznymi na turniejach, par indywidualnych i formacji. Nasz klub zrzesza ludzi w wieku od 6 do 50 lat. Wszyscy wspaniale się tutaj bawią. Zarówno dorośli jak i dzieci spotykają się kilka razy w tygodniu by potańczyć. Dla dzieci w czasie wakacji letnich i zimowych organizowane są obozy sportowe, na których podnoszą swoje umiejętności taneczne. Trenerem jest Andrzej Orszulak, licencjonowany członek Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Towarzyskiego Wielkiej Brytanii, sędzia tańca towarzyskiego I kategorii. Drugim trenerem jest Halina Orszulak, która prowadzi zajęcia z najmłodszymi tancerzami. Wprowadza je w świat tańca i pierwsza pokazuje im jak poruszać się z gracją w rytmie muzyki.

KONCERT NOWOROCZNY „KARNAWAŁ ZE SWINGIEM”

Wystąpią:
Wokaliści i absolwenci Studia Piosenki SWING
Pary taneczne Formacji Tańca Towarzyskiego GRACJA

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno
26 stycznia 2020, godzina 17.00

Bilety 15 zł normalny, 10 zł ulgowy w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 |

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się