Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png e09441b7854e6698603288596de847c5
top news port info kali mstr galp inwe
Banner NHEF.jpg 299158b44a2f28bcc1be038631930552
NIEUSTANNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA W CZASIE ARTYSTYCZNYCH ZIMOWYCH FERII W REGIONALNYM CENTRUM KULTUR POGRANICZA W KROŚNIE
15.01.2020 Małgorzata Baranowska-Mika

Komuś brak pomysłu na wolne przedpołudnie w czasie ferii? Zapraszamy jutro, 16 stycznia, o 10.00, na dwugodzinne ZAJĘCIA MUZYCZNE. Spotkanie poprowadzi Robert Lenert, który o muzyce wie prawie wszystko, a sam wspaniale gra na harmonijce ustnej, jest założycielem i liderem bluesowego zespołu Los Agentom. Współprowadzącym zajęcia będzie bębniarz Jacek Ukleja. Na ZAJĘCIA MUZYCZNE zapraszamy do „Kafejki RCKP” (wejście A).

pomysł Aga Kaszczyszyn

Zaraz potem, od 12.00, zapraszamy na dawną scenę domu kultury. To miejsce, po rozbudowie, pełni funkcję tak zwanej kieszeni scenicznej, czyli miejsca, gdzie w czasie spektaklu na swój sceniczny czas oczekują rekwizyty, kostiumy i elementy scenografii. Dwugodzinne zajęcia OPOWIEM CI BAJKĘ… nawiązują do tradycji domu kultury, do „Poranków z bajką”. Wspólnie zainstalujemy wiekowy projektor „Ania” i zobaczymy bajki, jakie znają dziadkowie. Sięgniemy do ulubionych bajek i przypomnimy sobie ich bohaterów.
Na spotkanie z bajkami zaprosimy ponownie 23 stycznia, zaraz po spotkaniu z Fundacją RAZEM Z PSEM na KUDŁATYCH FERIACH.

fot Paweł Fiejdasz

KUDŁATE FERIE to spotkanie z wolontariuszami Fundacji RAZEM Z PSEM. Zapraszamy na nie do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, 23 stycznia od 10.00 do 12.00, w galerii hallu na parterze (wejście jak na salę widowiskową). Członkowie Fundacji, wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, pokażą jak należy postępować z psem, jak odczytać sygnały, które nam wysyła, kiedy chce się bawić, a kiedy ostrzega, że nie ma na zabawy ochoty. Kudłaci wolontariusze Fundacji zaprezentują swoje umiejętności posłuszeństwa i sztuczek. Zajęcia mają charakter edukacyjny.
KUDŁATYM FERIOM towarzyszy wystawa fotografii wolontariuszy Fundacji RAZEM Z PSEM, wykonanych przez słuchaczy Podyplomowego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

projekt Aga Kaszczyszyn

Świetną okazją do zabawy będzie też XV KONKURS TAŃCA „FOKA DANCE”. Na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza 17 stycznia, od godziny 10.00 swoje umiejętności zaprezentują tancerze w wieku od 6 do 16 lat – solo, w duetach, tercetach i w grupach.

Ferie 2020

Tydzień później, 24 stycznia, również od 10.00 zapraszamy na spotkanie muzyczne DZIEŃ ZE SWINGIEM. W programie karaoke, warsztaty dykcji, warsztaty „Jak w domowych warunkach przygotować nagranie audio i video”. A o 17.00 koncert „Nas zaczarować musiał chyba deszcz” w wykonaniu Emilii Baczyńskiej, której akompaniować będzie Filip Kot.

Wszystkie wymienione zajęcia są nieodpłatne i na nie obowiązują zapisy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się