Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 1529d58e2e8f658c5150d650c2786794
top news port info kali mstr galp inwe
Banner NHEF.jpg c765aa2ffe35a10332b02e63583dee02
projekt Kasia Bartuś
BAJKOWA SCENA W CZASIE WAKACJI
30.06.2020 Małgorzata Baranowska-Mika

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza dzieci na 4 widowiska teatralne, które prezentowane będą na parkingu RCKP od strony ul. Czuchry lub na scenie głównej. Obowiązują bezpłatne wejściówki, a ilość miejsc jest ograniczona zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

BAJKOWA SCENA
9 lipca 2020 godz. 18.00 spektakl „PRZYGODY MIESZKA I” TEATRZYKU BLASZANY BĘBENEK
Jest to spektakl, który w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów sposób ukazuje jak wyglądał początek naszego państwa. Jest to historia Siemomysła władcy polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy aby mogło powstać wielkie państwo jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego Giermka aby poznał jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga swój cel i tworzy Państwo Polan.
W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się kurtynę imitującą cztery różne pomieszczenia, cztery piosenki zaśpiewane na żywo, taniec i zabawy z aktorami. Dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i poprzez zabawę uczyć się historii.
Jest to swobodna interpretacja prawdziwych zdarzeń tak aby były przystępne dla dzieci.
Postaci: Siemomysł, Mieszko I, Czestława, Śmieszna wiedzma, germański książe Geron, Wieśniak, Biskup
Czas trwania: 40 minut

30 lipca 2020 godz. 18.00 spektakl „ZIMOWA KRAINA CZARÓW” TEATR W RUCHU
Interaktywny spektakl dla dzieci w wieku 4-12 lat
Mieszkańcy lodowej krainy: Pingwin Tup Tup, Łoś Anatol i Snieżynka Marcelinka trafiają na folder zapraszający do Ciepłych Krajów gdzie znajduje się... Magiczny Pył! Pył ten według legendy spełnia marzenia. Nasi bohaterowie decydują się na długą i niebezpieczną wyprawę aby ziściły się ich pragnienia. Po drodze jednak okazuje się, że nie zawsze to, czego chcemy jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. Napotkana w Ciepłych Krajach Pszczoła Wesoła uświadamia ich, że musimy zadbać o przyrodę, bo to ona nas wszystkich łączy. Łoś zakochuje się w Pszczole, a Pingwin zostaje sam. Ale może nie całkiem...?
Spektakl jest INTERAKTYWNY - dzieci biorą czynny udział w wydarzeniach rozgrywających się na scenie. Niesie ze sobą treść edukacyjną w zakresie ekologii. Uczy o konieczności zatroszczenia się o naturę jako wspólne dobro wszystkich stworzeń. Pokazuje także, że tym co pomaga spełniać marzenia jest nasza własna siła, dobroć i wiara w siebie.
Czas trwania: 60 minut

6 sierpnia 2020 godz. 18.00 spektakl „PORWANIE KSIĘŻNICZKI” TEATR LALEK PINOKIO
Przesłanie bajki brzmi „Prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym”.Pewnego razu spotykają się trzy zwierzątka: kot, kogut i lisica, które szybko zostają przyjaciółmi.
Gdy dociera do nich wiadomość o porwaniu księżniczki, postanawiają ruszyć jej na pomoc. Kiedy ją znajdują, okazuje się, że została zaczarowana przez cygana w brzydką
dziewczynkę. Uratowana księżniczka jest bardzo kapryśna i nie chce wracać na dwór królewski. Cygan wraz ze swoją córką ruszają w pościg za zwierzątkami i księżniczką. Czy
naszym przyjaciołom uda się uciec? Czy brzydka dziewczynka zmieni się znów w piękną księżniczkę?

13 sierpnia 2020 godz. 18.00 spektakl „ŻÓŁTA CIŻEMKA” TEATRZYK BLASZANY BĘBENEK
Jest to historyczny spektakl, który rozgrywa się w XV wieku, w czasach panowania króla Kazimierza Jagiellończyka. Główny bohater Wawrzuś jest dzieckiem ze wsi Poręba. Posiada uzdolnienie rzeźbiarskie, jednak nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnował krów i bojąc się konsekwencji nie wraca do domu, a wyrusza w świat. Tam przeżywa wesołe i ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży oraz wstępuje do cyrku, w którym poznaje sztukę kuglarstwa. Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia.
W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się scenografię oraz autorskie utwory zaśpiewane przez bohaterów. Widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu. Pomagają złapać złodzieja, a także razem z Wawrzusiem uczą się cyrkowych sztuczek.
Postaci: Wawrzuś Skowronek, ojciec Wawrzusia, Czarny Rafał, cyrkowiec Wiła i Jan Długosz

Bezpłatne wejściówki do odebrania:
➜ w kasie biletowej RCKP: poniedziałek - piątek 9.00-17.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
➜ online: https://app.evenea.pl/event/840865-11/

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się