Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png a90cd8f623b9d451ad50f3c9511ebf20
top news port info kali mstr galp inwe
Portal
PEJZAŻE MUZYKI 2012
15.07.2015 Redakcja RCKP

21 marca 2012, godzina 18.00
PROJEKT GRECHUTA – ZESPÓŁ PLATEAU
„Projekt Grechuta” to czwarta płyta zespołu Plateau, na której znalazło się 10 utworów Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, bardzo odważnych aranżacjach. Album „Projekt Grechuta” stanowi przekrój twórczości tego wielkiego Artysty. Nie zabrakło klasyków, takich jak „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”. Wszystkie piosenki, choć nagrane w dość zaskakujących wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę. Album ukazał się w marcu 2011 roku zbierając bardzo dobre recenzje. Zaowocował również zaproszeniem przez Jerzego Owsiaka na XVII Przystanek Woodstock oraz przez Danutę Grechutę na Grechuta Festival 2011. 4 IX Projekt Grechuta uroczyście otworzył jesienną ramówkę TVP 2, na żywo z warszawskiej Fabryki Trzciny. Dzięki niebanalnemu potraktowaniu twórczości Marka Grechuty przez zespół Plateau oraz wsparciu znakomitych gości, „Projekt Grechuta” znalazł się w gronie najważniejszych wydarzeń muzycznych 2011 roku otrzymując nominację do prestiżowej nagrody „Róże Gali”.Zespół ma na koncie trzy płyty, ponad 400 koncertów (m.in. wspólną trasę z zespołem Hey), jest finalistą Festiwalu Top Trendy 2008 w Sopocie. Muzycy na scenie pomysłowo bawią się konwencją, sprawnie żonglują poezją, ironią, a jednocześnie są pełni dystansu do świata i godnej pozazdroszczenia scenicznej energii. Zespół jest świeżo po trasie koncertowej w Kanadzie i USA.

W koncertowej odsłonie Projektu Grechuta w Krośnie, z grupąPlateau wystąpią: Martyna Jakubowicz, Marek Jackowski(m.in. Maanam, Anawa), Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Piotr Cugowski (Bracia),

 

25 marca 2012, godzina 18.00
DWA WIELKIE KONCERTY FORTEPIANOWE  
powrót na krośnieńską scenę znakomitych pianistów - Leonory Armellini i Michała Drewnowskiego z Piotrem Czajkowskim i Siergiejem Rachmaninowem.

I część
Michaił Glinka - Uwertura z opery "Rusłan i Ludmiła"
Sergiej Rachmaninow - III koncert fortepianowy d-moll op. 30
I. Allegro non tanto
II. Intermezzo. Adagio
III. Finale. Alla breve

Michał Drewnowski - fortepian
Radiowa Filharmonia New Art
Emilian Madey - dyrygent

 II część
Bella Kovacs - Hommage à Richard Strauss 
Tomasz Sowa - klarnet

Piotr Czajkowski - I koncert fortepianowy b-moll op. 23
I. Allegro non troppo e molto maestoso
II. Andante simplice
III. Allegro con fuoco

Leonora Armellini - fortepian
Radiowa Filharmonia New Art
Emilian Madey – dyrygent
Kierownictwo artystyczne koncertu: Daniel Eibin
 (Fundacja Paderewskiego)


LEONORA ARMELLINI – niezwykle utalentowana młoda włoska pianistka, ulubienica krośnieńskiej publiczności, laureatka nagrody Janiny Nawrockiej 
EMILIAN MADEY – kameralista i dyrygent, laureat wielu nagród, prowadzi kursy mistrzowskie w Wilnie i w Korei Południowej
MICHAŁ DREWNOWSKI – pianista, koncertuje jako solista i kameralista na scenach całej Europy
TOMASZ SOWA – uczeń sanockiej szkoły muzycznej  w klasie klarnetu, zwycięzca Igrzysk Delfickich w Johannesburgu

RADIOWA  FILHARMONIA NEW ART.
Radiowa Filharmonia New Art. jest zespołem ogólnopolskim. Tworzą ją profesjonalni, charyzmatyczni muzycy młodego pokolenia, należący do najznakomitszych talentów naszego kraju, koncertujący w Polsce i za granicą. Orkiestra została powołana do życia przez Polska Fundację Promocji Kultury Muzycznej i rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku. W pierwszym sezonie koncertowym siedzibą orkiestry było Radio Łódź. 
Trzeci sezon działalności Radiowa Filharmonia New Art rozpoczęła dwoma koncertami Chopina w wykonaniu Leonory Armellini pod batutą Emiliana Madeya. Koncert odbył się w Krośnie.


28 marca 2012, godzina 18.00
OD FADO DO BRAZYLIANY. YVONNE SANCHEZ BAND 
koncert na granicy wielu gatunków muzyki, porywający i pełen gorących rytmów. YVONNE SANCHEZ – śpiewa rock, jazz, bossa novę i sambę, rewelacyjny głos, stworzony i powołany do pełnych ekspresji południowych brzmień. Towarzyszy jej na scenie miedzynarodowa grupa muzyków:
Jonathan Ramirez Garcia: Acustic Guitar / Vocals
Lukáš Martínek: Electric Guitar
Tiago Ferreira: Acustic Guitar
Roman Vícha: Drums
Rasťo Uhrik: Bass
Matej Benko: Piano, Keyboards

Powiązane galerie:
PEJZAŻE MUZYKI 2012
15.07.2015 Redakcja RCKP
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się