Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 72d163e2dd9e5a9399cc05e584acaf7b
top news port info kali mstr galp inwe
Portal
ARTYSTYCZNE FERIE 2015
09.07.2015 Redakcja RCKP

TWÓRCZE FanabERIE 2015 ZA NAMI!!!

13 lutego zakończyliśmy trwające dwa tygodnie ferie zimowe pod hasłem TWÓRCZE FanabERIE W RCKP. W tym czasie dzieci odpoczywające od szkolnej, szarej rzeczywistości wzięły udział w zajęciach rozwijających ich zainteresowania, uczyły się przez zabawę i, co najważniejsze, spełniały swoje fanaberie.
Miłośnicy sztuk plastycznych realizowali swoje pasje podczas zajęć plastycznych, na których powstały nie tylko klasyczne rysunki, ale także lalki, broszki, strusie, stemple z owoców czy węże z kół hula-hoop. Uczestnicy mieli też okazję do zrobienia linorytów podczas zajęć z grafiki tradycyjnej. Łącząc przyjemne z pożytecznym, dzieci uczyły się języka chińskiego i tworzyły, między innymi lampiony podczas chińskich warsztatów. Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Akademia Cybermaniaka. Podczas zajęć teatralnych dzieci i młodzież przygotowali spektakl „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.
W ramach Środowego Miszmaszu odbyły się zajęcia, spośród których nawet najbardziej wybredni byli w stanie wybrać coś dla siebie. Tańce integracyjne czekały na miłośników tańca, a młodzi cyrkowcy i kuglarze bawili się podczas zajęć cyrkowych, przyszli dziennikarze mierzyli się z różnych gatunkami dziennikarskimi i próbowali swoich sił jako radiowcy. Na przyszłych lotników czekała modelarnia i nauka składania samolotów oraz późniejsze zawody. Fani komiksu stworzyli autorski komiks, a dla przyszłych fotografów bądź modelek i modeli przygotowano Atelier Fotograficzne. Prawdziwą gratką było spotkanie z przedstawicielami Fundacji Razem z Psem oraz ich małymi pociechami – psami (prawdziwymi, trzeba dodać, bo byli tacy, co myśleli do ostatniej minuty, że psy będą, ale sztuczne).
Profesjonaliści i amatorzy spróbowali swoich sił w Konkursie Karaoke „Śpiewamy razem” i w X Konkursie Tańca „Foka Dance”, do którego zaproszono solistów, duety, tercety oraz większe grupy w wieku od 6 do 16 lat. Najmłodsi żegnając karnawał, bawili się na balu kostiumowym.
Od poniedziałku do piątku czynna była Poczekalnia Artystyczna, w ramach której na dzieci czekały gry planszowe, zabawy, a nawet ściana, którą nasi goście z ochotą pomalowali, zamieniając ją tym samym w piękny mural.
Ostatniego dnia ferii dzieci, rodzice i zaproszeni goście mogli podziwiać efekty dwutygodniowej pracy – zobaczyliśmy spektakl „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w wykonaniu uczestników zajęć teatralnych oraz wzięliśmy udział w wystawie prac wykonanych na zajęciach plastycznych, chińskich, komiksowych czy w Atelier Fotograficzym.

Chociaż ferie już za nami, to dzieci zgodnie przyznały, że było warto przyjść do RCKP i z pewnością wrócą do nas za rok.

Powiązane galerie:
ARTYSTYCZNE FERIE 2015
09.07.2015 Redakcja RCKP
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się