Krosno - www.rckp.krosno.pl

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Najbliższe wydarzenia
14.01.2020 - Wtorek
01.02.2020 - Sobota
21.02.2020 - Piątek
21.02.2020 - Piątek
21.02.2020 - Piątek
RODO baner.jpg 2cf9e545ec52d38343499566d3eed74b
aleja_tańca_banner.png a8250820a9f857e397c33f9f5dbf96d5
logo.png cc0ad69e2ad0a78a2be23a07daa588f3
top news port info kali mstr galp inwe
Kalendarz Wydarzeń
WAKACYJNE PODRÓŻE PO EUROPIE - ISLANDIA
WAKACYJNE PODRÓŻE PO EUROPIE - ISLANDIA
Termin:
Od 16-07-2018
Do: 19-07-2018
Kategoria:


 

 

 

 
 

 
WAKACYJNE PODRÓŻE PO EUROPIE - ISLANDIA


 

WRÓBLE
GATUNEK: Dramat
PRODUKCJA: Islandia, Dania, Chorwacja
REŻYSERIA:

Rúnar Rúnarsson

SCENARIUSZ: Rúnar Rúnarsson
DATA PROJEKCJI: 16 lipca godz. 20:00
CENA BILETU: 12 zł z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 10 zł

Szesnastoletni Ari zachwyca głosem w kościelnym chórze. Muzyka jaką wykonują i architektura wnętrza kościoła, gdzie występują, tworzą uduchowioną harmonię. Tymczasem jego własna, wewnętrzna harmonia zostaje zburzona decyzją matki, która z nowym mężem decyduje się na dłuższy wyjazd do Afryki. Syna wysyła na północ pod opiekę ojca. Ari nie widział ojca przez sześć lat. Teraz właściwie musi poznawać go na nowo. Nie jest to proste zadanie, a ojciec niczego mu nie ułatwia. Bardziej od syna interesuje go alkohol i nieustanne balangi. Zdołał już zresztą utracić na ten cel rodzinny majątek. Jest koniec wakacji, ale zanim Ari pójdzie do szkoły podejmie pracę w przetwórni ryb. Położona nad fiordami prowincjonalna dziura, do jakiej trafił, to miejsce jego dzieciństwa. Niewielu znajomych z tamtego okresu nadal tu zostało, ale jest ta najważniejsza osoba, którą darzył największą sympatią - Lára. Dziewczynę ucieszył powrót Ariego, jego zaś ponowne spotkanie z nią po latach. Ale co z tego - Lára związana jest obecnie z zaborczym i nieokrzesanym Einarem. Ari przechodzi właśnie burzę hormonów i chciałby mieć już za sobą ten pierwszy raz. Tu przychodzi mu z pomocą podstarzała i obleśna koleżanka ojca. Ale chłopiec wolałby stracić cnotę z Lárą. Przy pomocy kolegi udaje mu się zwabić ją na imprezę. Tylko że przebieg planowanej erotycznej sesji przybierze zgoła nieoczekiwany obrót. Ale przynajmniej okaże się, że pojednanie z ojcem jednak jest możliwe…

 

ZIMOWI BRACIA
GATUNEK: Dramat PRODUKCJA: Islandia, Dania
REŻYSERIA: Hlynur Pálmason SCENARIUSZ: Hlynur Pálmason
DATA PROJEKCJI: 17 lipca godz. 20:00 CENA BILETU: 12 zł z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 10 zł

W osadzie górniczej położonej w środku wiecznie zaśnieżonego lasu, gdzieś na obrzeżach znanej nam cywilizacji, zamieszkują dwaj bracia, których życie wypełnia od lat ciężka praca w duńskiej kopalni wapienia. Dzień w dzień schodzą wraz z grupą innych mężczyzn w głąb Ziemi, by w rozświetlanych światłem z czołówek ciemnościach wykonywać swą żmudną pracę i dostarczać materiał do przerobu do pobliskiego zakładu wapienniczego. Trudy takiej egzystencji pozwala im przetrwać proste braterstwo, a także małe przyjemności dnia codziennego. Dla jednych jest to rozgrzewający żołądek oraz wyobraźnię alkohol, dla innych fantazjowanie o byciu bardziej atrakcyjnymi wersjami samych siebie; czasami zręcznymi kochankami, innym razem doskonale wyszkolonymi żołnierzami. Pewne tragiczne w skutkach wydarzenie doprowadza jednak do grupowego ostracyzmu jednego z braci, a to z kolei zapoczątkowuje reakcję łańcuchową, która stawia wszelkie istniejące w tym świecie na krańcu świata relacje pod znakiem zapytania.

 

BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ
GATUNEK: Dramat, komedia PRODUKCJA: Islandia, Dania, Norwegia, Polska
REŻYSERIA:

Grimur Hákonarson

SCENARIUSZ: Grimur Hákonarson
DATA PROJEKCJI:

18 lipca godz. 20:00

CENA BILETU: 12 zł z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 10 zł
Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurdur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

 

W CIENIU DRZEWA
GATUNEK: Dramat, komedia PRODUKCJA: Islandia, Dania, Polska
REŻYSERIA:

Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

SCENARIUSZ: Huldar Breiðfjörð, Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
DATA PROJEKCJI: 19 lipca godz. 20:00 CENA BILETU: 12 zł z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 10 zł

Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt! Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów, uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.

Lokalizacja  : artKino ul. Bieszczadzka 1 38-400 Krosno
Lokalizacja
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się